Rüyada kedi görmek Nedir? Rüyada kedi görmek Ne demek? – Bilgi Anahtari

Rüyada kedi görmek ne anlama gelir?

Rüyada kedi görmek bağımsız ruh halini, kadınsı seksapeliteyi, yaratıcılığı ve gücü sembolize eder. Alternatif olarak talihsizliğe ve kötü şansa işaret ettiği söylenir. Kedi sizi ısırıyorsa hırslı bir kadınla karşılacağınızı gösterir. Birşeylerin planladığınız gibi gitmeyeceğini de işaret etmektedir.

Rüyada siyah beyaz kedi görmek: yakın gelecekte bazı tehlikeler hissettiğinizi simgeler.

Rüyada kedi kovalamak: iyiye yorumlanır, sizi çekemeyen birinin size zarar veremeyeceğine işarettir.

Dişi kedi görmek: kötü bir kadının sizi üzeceğine işaret eder, Erkek kedinin birini ısırması veya tırmalaması; rüyayı gören kişinin hastalanması ve uzun süre tedavi görmesi olarak yorumlanır.

Kendinin kedi şekline dönüştüğünü görmek: dürüst olmadığınızı, doğru işler yapmadan para kazanmak istediğiniz anlamına gelir. Rüyada bahçede kedi ne demek : hayallerinize uzun bir sonra kavuşacağınıza işaret eder.

Rüyada kedi tutmak nedir: içinde bulunduğunuz sıkıntılı durumdan kurtulmak için gayret göstermediğinizi ifade eder.

Rüyada büyük kedi ne anlama gelir: evinizde büyük sıkıntılar çektiğinizin göstergesidir.

Rüyada küçük kedi anlamı ne: küçük bir miktar para kaybı yaşayacaksınız.

Rüyada kedi derisi anlamı nedir: bir düşmanınızı işaret eder.

Rüyada kediden korkmak manası: işinizle ilgili endişeleriniz olduğunu gösterir.

Rüyada ayaksız kedi tabirleri: çevrenizde sizi kıskanan çok fazla kişi olduğunu gösterir.

Rüyada uzun kedi açıklamaları: uzun bir yoldan pek sevmediğiniz bir yakınınızın sizi ziyarete geleceğini gösterir.

Rüyada kedi ısırması: bir yakınınızın sebep olacağı bir sıkıntı yaşayacağınızı işaret eder.

Rüyada kedinin bir fare, yılan veya başka bir hayvanı yakaladığını, boğduğunu veya öldürdüğünü görmek: bir kadının desteğini alarak içinde bulunduğunuz sıkıntılı, üzücü durumdan kurtulacağınızı ifade eder.

Rüyada kedi yakalamak: çok üzüleceğiniz işinizle ilgili bir haber alacağınızı anlatır.

Rüyada kedi dişi: bit tanıdığınızın sağlık sorunu haberini alacağınızı işaret eder.

Rüyada kedi eğitmeni olmak: boş hayaller peşinde koşarak boşa vakit harcadığınızı işaret eder.

Rüyada görülen kedi hizmetçidir. Bazı tabirciler kedi rüya sahibinin ev halkından olan bir hırsızdır demişlerdir. Bazı tabirciler de kedinin dişisi hilekar kötü bir hizmetçi kadındır demişlerdir. Kedi bir şahsın etrafında dolaşıp onu korumaya çalıştıgı halde o şahsa hem zararı ve hem de faydası dokunan bir adama nispet edilir. Bir kimseyi rüyada erkek bir kedi ısırsa veya tırmalasa o kimse hasta olur. Eğer erkek olan o kedi vahşi ve yabani ise onun rüyada ısırması daha şiddetlidir. Isıran kedinin dişi ve ev kedisi olması rüya sahibinin rahat edecegi bir seneye yorumlanır. Rüyada bir kedi sattıgını gören kimse malını infak eder. Kedi eti yedigini gören kimse sihirbazlık ögrenir. Kedi olduğunu gören kimse hırsızlık ve kendisinde hayır olmayan şeylerle geçinir. Bir şahıs bir eve bir kedinin girdigini görse o eve hırsız girer. Eğer o evden bir şey almış çıktıgını görse o evden hırsız bir şey götürür.

Bir kediyi kestiğini veya öldürdüğünü yada tuttuğunu gören kimse bir hırsıza kavuşarak tutar ve ona galip gelir. Kedinin etinden veya yağından bir şey aldığını gören kimse bir hırsızın malından veya çalımmış eşyadan bir şey alır. Bir kedi ile mücadele ettiğini ve hatta kendisini tırmaladığını veya ısırdığını gören kimse uzun bir hastalığa yakalanır. Sonra o hastalıktan kurtulur veya o şahsa şiddetli bir keder isabet eder. Sonra Cenab-ı Hak (C.C.) onu kederden kurtararak ona ferahlık ve sevinç ihsan eder. Kedi ile yaptıgı mücadele ve münakaşada mağlup olan kimse yakalandığı hastalık üzüntü ve kederinden acılarından kurtulur. Eğer kedi kaybolursa hastalık veya üzüntü ve kederi fazlasıyla artar. Bazen bu rüya halk hakkında adalete veya dünyanın durumunun bozulmasına delalettir. Bu rüya bazen de düşmanlan def etmeye delalet eder.

Bazen de kedi evladın terbiyesi hususunda çok hırslı olan kadına yorumlanır. Rüyada kedinin bir insanı tırmalaması veya kanını akıtması yahut gözünü çıkarması düşmanlığı açık olan bir düşmana delalettir. Rüyada misk kedisini görmek şekil ve siması şerli görünen ve ahlaki iyi olan bir adama işarettir. Bazen kedi zevce için cefaya, evlada, düşmanlığa, hırsızlığa, zinaya, vefasızlığa, koğuculuk yapmaya, feryad ve figan etmeye yorumlanır. Bazen de kedi zinadan meydana gelmiş ve yol üzerine atılmış babası bilinmeyen çocuğa delalettir. Bazen de kedi söz ve şaka yapan manasız ve akıl dışı söz söyleyerek köçekler gibi oynayarak halka kendisini sevindirmeye çalışan ve bununla beraber bazı durumları dikkatten kaçırmayan ve fırsat buldukça fesat çıkarmaya çalışan bir adama delalet eder. Kedinin fare ile ve kurdun koyunla ittifak halinde görülmeleri nifak ve riyaya işarettir. Eğer halk korku içinde iseler düşmanlarından emin olurlar.

Ibn-i Sirin'e göre;

Rüyada kedi görmek ev halkından birisi ile yorumlanır. Genellikle kedi kötü bir kadın olarak tabir olunur. Rüyada bir kedi tarafından ısırıldıgını görmek hasta olacagına, bir ev kedisi tarafından ısırılmak bu rüyanın aksine olarak bu kimsenin bu yılı rahat ve huzur içinde geçireceğine delalettir. Rüyada kedisini sattığını gören malını başkalarına dağıtır. Rüyasında bir ev kedisi olduğunu ve bir minderde uyudugunu görmek hayatında rahat yüzü görmemeye, hiçbir işte dikiş tutturmamaya delalet eder. Kendisi kedi olduğu halde başka bir kedinin hücumuna uğrayarak onunla kavga ettiğini görmek kötü bir iş yapmak için ahlaksız bir insanla arkadaş olup sonunda onunla anlaşamayıp kavga edeceğine delalettir.

Abdülganı Nablusi'ye göre;

Kedi ev kadını için eziyete, evlat için düşmana, hırsizlıga ve zinaya veya vefasızlıga delalet eder.

Nablusi'ye göre;

Rüyada kedi görmek keder, düşmanlık ve hüzün ile tabir olunur.

Ebu Sait El Vaiz'e göre;

Kedinin tabirinde ihtilaf, anlaşmazlık vardır.

Kirmanı'ye göre;

Rüyasında bir kedi öldürdügünü gören hırsızı tutar ve polise teslim eder. Kedi eti iki türlü tabir olunur. Hırsızlık mal veya hırsızın kendi malı. Bir kedi ile oynayıp hayvanın kendisini tırmaladıgını veya ısırdıgını görmek uzun bir hastalıga tutulup sonra iyileşmeye. Şiddetli bir sıkıntıya tutulup sonra bundan kurtulmaya delalet eder.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.