Re2 Nedir? Re2 Ne demek? – Bilgi Anahtari

RE2 nedir?

RE2 Resident Evil oyunun 2 serinin kısa adıdır.

Resident Evil serisinin ilk oyunu 1996 yılında piyasaya sürüldükten sonra büyük bir tartışma başlamıştı. 96'lı yıllara piyasayı kasıp kavuran ''Alone in the Dark'ın '' kopyası olduğu söylenmişti.

Ama oyunun gayet iyi olduğunu zamanla anlaşıldı. Hatta ''AİTD'' bile yanında sönük kalmıştı. Oyunun başarısını gören Capcom hemen 2. seriyi yapmaya başladı.

Ama oyunun yapımcıları oyunun bitme aşamasında bu projeyi kaldırıp yaptıkları oyunu beğenmediklerini söylediler. Bu haber oyunun fanlarını çok üzdü.

Ama Capcom RE2 projesini bitirene kadar RE2: platinium'u (Halk dilinde RE1,5) piyasaya sürdü.

1998 yılında RE2 piyasaya sürüldü ilk oyuna nazaran daha çok ilgi aldı. İlk seride sadece 2 seçenek (Jill Valentine ve Chris Redfield) vardı.

re2

Ama Serinin 2. oyununda 4 senaryo (Leon A+Claire B=Leon B+Claire A=RE2) olmak üzere ve bu özelliklere artı olarak bir arrage mode yani silahların sonsuz olduğu bir bölüm var.

Easy, Normal ve Hard mode olarak seçenekleri önümüze sunan oyun 1998'li yıllların PS one'da ilk 2 CD'li oyunları arasında yer almıştır.

Resident Evil ilk serisinden hatırlayacağımız Chris Redfield'ın kız kardeşi olan Claire Redfield ve S.P.F'ye yeni tayin olmuş olan Leon S. Kennedy 2. seride ana karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunun klasik olan bir özelliği ise her zaman yardımıcı karakterlerin olması RE2'de de Sherry Birkin ve Ada Wong karşımıza yardımcı karakterler olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunun konusu S.T.A.R.S. ekibinin hayatta kalan üyelerinin mansiyon olayından çıktığından 2 ay sonrasını ve bu olaydan kurtulan abisini aramaya gelen Claire'ın çaylak polis Leonla Raccoon'dan kaçmasını anlatıyor.

Oyunda R.P.D.'nin Umbrella şirketinin emrinde olduğunu (aslında tüm şehrin) ve Anti Umbrella Ekibinin Raccoon dışında olduklarını, G-virüs gerçeğini, Wesker ve Birkin'nin hainliklerini Umbrella'nın diğer bölgelerdeki üslerinin yerlerini ve daha bir sürü bilgileri öğreniyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.