Octoshape Nedir? Octoshape Ne demek? – Bilgi Anahtari

Octoshape nedir?

Octoshape; Bir internet yayın servisinin adıdır. İnternette yayımlanacak canlı yayınlar için altyapı hizmeti sunmaktadır. Türkiye'de bu hizmeti alan Digitürk, Türkiye basketbol federasyonu gibi kurumlar bulunmaktadır.

Octoshape internetten kesintisiz hd yayın hizmeti sunmayı yarıyor. Octoshape canlı yayın yapacak firmalara çeşitli çözümler sunar. Octoshape internet üzerinden yayınların kaliteli, kesintisiz, değişen şartlara göre uyum sağlayabilen, güvenli bir şekilde ulaştırılabilmesi için teknolojisini geliştiriyor.

Gelenekse yayınlar udp portu üzerinden çalışır gelen verinin doğru gelip gelmediği önemsenmez yayında kayıplar olur. Octoshape'ın taşıma protokolleri sayesinde ise yayın sırasında paket kaybından etkilenilmez ve yayın süresince yüksek çözünürlükte yayın akışı devam eder.

Octoshape nasıl kesintisizi yayın hizmeti veriyor?

Octoshape nasıl kesintisizi yayın hizmeti veriyor derseniz güçlü altyapısı sayesinde yayın kendini sizin internet bağlantı hızınıza göre çözünürlüğü otomatik olarak ayarlayarak takılma, donma gibi problemleri ortadan kaldırıyor.

Octoshape çözümleri

1. İnfinite Hd

2. İnfinite Hd-M

3. Infinite Enterprise

4. Infinite Uplink

Octoshape avantajları

1. Yüksek kalitede yayın izleme olanağı,

2. Yayınlar hızlı bir şekilde açılır,

3. Yayınlarda donma, duraksama olmaz,

4. Hd desteğide verir,

5. Plugin düşük boyutta kurulumu kolaydır,

6. Octoshape plugini güvenlidir,

7. Octoshape plugini çoklu işletim sistemi desteği verir.

Octoshape plugini

Octoshape servisi tabanlı yayınları izleyibilmeniz için bilgisayarınıza octoshape pluginin indirmeniz gereklidir bu tıpkı flash player gibi bir uygulmadır. Bu plugin olmadan Octoshape'ın sunduğu yayınlardan faydalanamazsınız. Octoshape yayın başladığıda otomatik olarak görev çubuğunda çalışmaya başlayacaktır.

Dış bağlantılar

Mac os işletim sistemi için octoshape plugini

Windows işletim sistemi için octoshape plugini

Linux  işletim sistemi için octoshape plugini

Octoshape resmi internet sayfası

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.