Hilti Nedir? Hilti Ne demek? – Bilgi Anahtari

Hilti nedir?

Darbeli matkaplardan çalışma prensibi olarak ayrılan beton kırıcı delici aletlerin tümüne hilti denmektedir. Aslında bir marka olamsına rağmen tüm bu aletlere adını vermeyi başaran firmanında adıdır.

Hava basıncı ile çalışan aletlerdir. Matkaplardan farklı olarak uçlarının alete bağlandığı yer de girintilidir ve hava basıncı için boşluk bırakılmıştır. Bir dünya şirketi olan Hilti Group, 1941 yılında küçük bir aile şirketi olarak kuruldu. Martin Hilti Family Trust (Martin Hilti Aile Vakfı) 2000 yılından beri, Hilti Corporation hisselerinin tamamını ve Ocak 2008’den beri tüm ortaklık sertifikalarını elinde bulundurmaktadır.

Bu şekilde, şirket kurucusu Martin Hilti'nin hayatını adadığı işin uzun vadede gelişimi güvence altındadır. Hilti açık bir değer odaklı yaklaşımı destekler ve paydaş değeri politikasını izler. Şirketin müşteri, tedarikçi ve çalışanlarından oluşan tüm iş ortaklarının menfaatlerini stratejisine dahil ederek, sosyal ve çevresel sorumluluklarını faal bir şekilde yerine getirir. B

öylelikle, şirketin uzun vadede başarısını imkanlı kılan güvene dayalı bir ortam oluşturur. Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan yaklaşık 35 bin nüfuslu Lihtenştayn Prensliği’nde doğupbugün 21 bin çalışanı ile global bir marka haline gelen Hilti, 6 kıtada 120’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

hilti

2013 yılında 4,3 milyar İsviçre Frangı (CHF) (yaklaşık 10 milyar TL) ciro gerçekleştirerek net gelirini yüzde 63 artıran Hilti, Türk inşaat sektörünün hızlı gelişme ve büyüme potansiyeli sebebiyle 17 yıldır Türkiye’de… Kaba inşaat, ince işler, mekanik, elektrik, enerji ve endüstri sektöründe çalışan profesyonellere yönelik ürün ve hizmetler sunan Hilti Türkiye, son 3 yıldır Orta Asya ve Irak’tan sorumlu üs konumunda.

2013’te Türk inşaat sektörü yüzde 7,1 büyürken, Türkiye’de yüzde 34 büyüme gösteren Hilti’nin başarısının altında yatan en önemli neden bilgi, birikim ve inovasyon ile sürdürülebilir değer yaratan bir şirket olması… Bugün Türkiye’de, kentsel dönüşümden konut ve AVM’lere, tünel ve tüp geçitlerden enerji projelerine kadar pek çok özellikli projede, global inşaat endüstrisinin jenerik markası Hilti’nin mühendislik hizmetleri ve ürünleri kullanılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.