Gopro Nedir? Gopro Ne demek? – Bilgi Anahtari

Gopro nedir?

Genellikle extreme sporlar için tasarlanmis hd video çekebilen, su geçirmeyen, dayanıklı kamera markasıdır.

GoPro Hero 4 Session’da dokunmatik bir LCD ekran yok. Tek bir düğmeye basmak suretiyle akıllı telefon üzerinden kontrol edilebiliyor. Çift mikrofon sistemine sahip yeni kamera bu sayede daha az gürültülü kayıtlar sunmayı vaadediyor.

Tüm hünerlerini ortaya dökmediği belli olan GoPro’nun kurucusu Nick Woodman; en küçük, en hafif ve en kullanışlı Gopro’yu üretmek için kendileriyle yarıştıklarını dile getiriyor ve ses kalitesindeki ilerlemeye de dikkat çekiyor. Xiaomi‘den Garmin’e farklı rakipleri olan GoPro’nun son modeli 5 farklı kamerayla kullanılabiliyor.

Aksiyon ve aynı değerde hareketlerin görüntülenmesi için bize yardımcı olan , yapı olarak dayanıklı ve son derece kaliteli görüntü çeken bir kameradır. Zorlu şartlara herhangi bir ekstra kılıfa ihtiyaç duymadan dayanabildiği söylenen kamera, maksimum 1920 x 1080 piksel çözünürlükte saniyede 60 kare videolar çekebiliyor.

Aynı zamanda ihtiyaca bağlı 1440p (4:3) sabiyede 30 kare, 720p saniyede 100 kare , 960p (4:3) çekim modlarını da kullanıcılarına sunan Hero 4 Session, fotoğraf tarafında ise 8MP çözünürlükte çekimler yapabiliyor ve direkt olarak kendi içerisinde saniyede 10 kare çekim ile Time Lapse yani zaman atlamalı içerikler üretebiliyor.

gopro

10 metre suyun altında görev yapmaya devam edebilen Hero 4 Session, micro SD hafıza kartlarını kullanırken, boyutları itibariyle hoş görülmesi gereken değiştirilmeyen bataryasını standart micro USB portu üzerinden doldurabiliyor.

Kompakt gövdesinde bulunan çift mikrofon yardımıyla ortamda bulunan gürültü ve rüzgar sesine bağlı olarak otomatik ayarlamalar yapabilen aksiyon kamerası, herhangi bir ekstra kılıf kullanmadığı için de söylendiği kadarıyla oldukça yüksek ses kalitesi ortaya koyabiliyor.

Üzerinde batarya, çekim modu ve çekim süresi hakkında bilgi verebilen ufak bir LCD ekran yer alan GoPro Hero 4 Session, Bluetooth ve WiFi kablosuz bağlantı teknolojileriyle akıllı telefonlar üzerinden rahatlıka kontrol edilebiliyor ve sunduklarını aşağıda yer alan video ile gözler önüne seriyor.

GoPro Hero 4 Silver ile aynı olarak 400$ fiyatı bulunan Hero 4Session, 12 Temmuz tarihinde raflardaki yerini alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.