Gfk Nedir? Gfk Ne demek? – Bilgi Anahtari

GFK nedir?

GFK, açılımı “Growth From Knowledge” olan, pazar araştırma şirketlerinden birisidir.

Almanya merkezli kurulmuş olan firma 1987 yılında Türkiyede de faliyet göstermey başlamıştır. GfK Türkiye, 1987 yılından beri pazar araştırmaları konusunda faaliyet gösteren Türkiye'nin lider araştırma kuruluşudur.

5 kıtada 115 firma ile 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren, dünyanın en büyük 4. araştırma grubu olan çokuluslu şirkettir. Sürdürülebilir büyümenin ancak ve ancak bilgiye dayalı olarak gerçekleştirilebileceği günümüzde rekabet koşullarında bilgiye dayalı danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

GfK Türkiye,200'ün üzerinde tam zamanlı çalışanı ile araştırma ihtiyacının belirlenmesinden önerilere giden süreçte en doğru bilgiye ulaşılmasını sağlayacak modelleme çalışmalarını gerçekleştirmekte, verinin titizlikle toplanmasını sağlamakta ve elde edilen bulguları yorumlayarak müşterilerinin stratejilerine yön verecek raporlar halinde sunmaktadır.

Müşteri memnuniyetinden çalışan memnuniyetine, marka imaj araştırmalarından medikal araştırmalara kadar tüm pazar araştırma türleri için müşteri ihtiyacına uygun özel modeller geliştirmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.