Ff Nedir? Ff Ne demek? – Bilgi Anahtari

FF nedir?

FF kısaltması birden çok tanımı birlikte içermektedir. Bu tanımları şimdi size açıklamaya çalışacağım.

Örneğin; Twitter'da FF etiketi diye bir kavram vardır ve Friday Follow'ın kısaltılmışıdır şu anlama gelir; Bu FF etiketi ile takip etmekte olduğunuz kişilerin sizi takip edenlerinde etmesini sağlamak için kullanılmaktadır. Nasıl kullanılır peki? Örneğin; #ff @kanarya yazdığınızda kanarya’yi takip et anlamına gelmektedir. İstisna bir durum olarak bu etiket sadece cuma günleri kullanılmaktadır.

İkinci olarak “FF”, Üniversite'de bir not ortalamasını belirtmek için kullanılan harf notu'dur. Sınavlar'dan 49 puan ve aşağısını alan öğrencilerinin bu notunu belirtmek için harf notunda karşılığı olan “FF” harfleri kullanılmaktadır. Yani sınavdan FF alan bir öğrenci 49 puan ve aşağısında bir not almıştır.

Ayrıca Fotoğraf makinelerindede FF kısaltmasıyla bilinen bir tanım vardır buda “Full Frame” dir. Peki nedir bu Full Frame? Kısa adı FF olan bu tanım; Full frame “Tam Çevre” anlamına gelmektedir. Yakın geçmişte ve günümüzde analog fotoğraf makinelerinde kullanılan fotoğraf filmlerine verilen isimdir. Filmlerin boyutu 24 x 36mm oranındadır.

.FF uzantılı dosyalarsa Call of Duty 4 isimli oyunda kullanılan sistem dosyalarıdır. Bu dosyada Call of Duty 4 oyunu sırasında uygulama tarafından üretilen bilgiler bulunur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.