Fast track Nedir? Fast track Ne demek? – Bilgi Anahtari

Fast track nedir?

Fast track (Havaalanı); Bir işin hızla yerine getirilmesine imkan tanıyan bir sistem için kullanılan bir tabirdir. Tipik olarak, özel havaalanı ve otel giriş ve çıkış kayıtlarının daha hızlı yürütülmesinde kullanılan sistemler için başvurulan bir terim.

Fast track bir hizmettir ve bu hizmeti İstanbul Sabiha Gökçen gibi Havalimanı işletmecileri sunmaktadır. Fast track hizmetini alan kişiler terminal girişindeki CIP geçişini kullanarak hızlı geçiş yapabilirler, iç hat LGM Lounge alanlarından yararlanabilirler, terminaldeki güvenlik kontrol noktalarından CIP geçişi kullanarak hızlı geçiş yapabilmektedirler.

Dış Hat yolcuları Fast track hizmetiyle terminalde bulunan güvenlik ve pasaport kontrolünden CIP geçiş noktalarını kullanarak daha hızlı geçiş yapabilmektedirler. Dış hat yolcuları ayrıca Dış Hat LGM Lounge alanlarından yararlanabilmektedirler.

Fast Track hizmetini satın alırken herhangi bir uçuş rezervasyon şartı aranmıyor. Ancak havalimanında bulunan fast track noktası geçişlerinde ve LGM Lounge girişinde uçuş kartı kontrol ediliyor. Hizmet, SMS yoluyla cep telefonundan veya Sabiha Gökçen (ISG) mobil uygulaması üzerinden ayrıcalıklı hizmetler başlığı altından kredi kartı ile satın alınabiliyor.

Fast track ( Anlam Ayrımı ) ( İnşaat ); İnşaat sözleşmeleri için işin farklı zamanlarda yapılacak parçalarının önceden planlanıp ayrı ayrı yüklenicilere (taşeronlara) verilmek suretiyle hızlandırılması işine verilen isimdir. Çok dikkatli bir planlama ve sözleşme yönetimini gerektirir.

Fast track (Anlam Ayrımı ) ( Microsoft); Microsoft özel bulut Fast Track, bir özel bulut uygulamasının karmaşasını ve riskini azaltan, doğrulanmış ve önceden yapılandırılmış çözümler sunmak üzere Microsoft ve donanım ortakları arasında oluşturulmuş bir ortak girişimdir. Fast Track programı donanım satıcılarının teknolojilerinde çözüm esnekliği ve müşteri seçimi sağlar ve hizmet sunumu olarak bir özel bulut altyapısının yapı taşlarını sağlamak üzere Windows Server işletim sisteminin temel özelliklerini, Hyper-V teknolojisini ve Microsoft System Center'ı kullanır.

Microsoft fast track'in avantajları;

1. Önceden yapılandırılmış, ortakların önderlik ettiği çözümlerle karmaşayı azaltmaya yardımcı olmak için daha hızlı bir dağıtım.

2. Sanallaştırma ve özel bulut teklifleri için esneklik ve seçim olanağı.

3. Daha az risk ve daha fazla güvenle, hiçbir ayar gerektirmeden kullanılan hizmetler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.