Evernote Nedir? Evernote Ne demek? – Bilgi Anahtari

Evernote nedir?

Evernote bir popüler cloud computing servisidir. İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber gelişen cloud computing servisleri her alanda karşımıza çıkıyor. Evernote, İngilizce “Ever” ve “Note” kelimelerin birleşmesinden ortaya çıkmış bir not alma ve not saklama uygulamasıdır. Güncel sürümü Evernote 5'dir.

Evernote'un bilgisayarımızdaki not alma programlarından farkı nedir?

Bilgisayarınızdaki not alma programlarına sadece kendi bilgisayarınız yanınızdayken ulaşabilirsiniz fakat Evernote'de istediğiniz heryerden notlarınıza ulaşabilirsiniz. Evernote'da aldığınız tüm notlar bir sunucuda tutularak sadece yetkili olan kişilerin erişimine açıktır. İster Evernote yazılımını bilgisayarınıza kurarark istersenizde browser yolu ile notlarınıza erişebileceksiniz. Notlarınız arasından arama yaparak istediğiniz bilgilere rahatça ulaşabilirsiniz.

Evernote için neler gereklidir?

1. Bir evernote.com hesabı,

2. İnternet erişimi,

3. İnternete girilebilecek bilgisayar, notebook, tablet yada akıllı telefon gibi bir cihaz.

Evernote ile hangi bilgileriniz saklayabilirsiniz?

1. Kişisel notlarınızı,

2. Resimlerinizi,

3. Konuşmalarınızı,

4. Dosyalarınızı,

5. Videolarınızı saklayabilirsiniz.

Evernote'un özellikleri

1. Evernote ile tüm notlarınıza, web kırpmalarınıza, dosyalarınıza ve görüntülerinize kullandığınız her aygıt ve bilgisayardan ulaşabilirsiniz

2. Internet'te ve gerçek hayatta beğendiğiniz ve heyecan verici bulduğunuz her şeyi kaydedin. Bir fotoğraf çekin, biraz ses kaydedin ve saklayın.

3. Web sayfalarının tamamını Evernote hesabınıza kaydedin. Tam sayfayı alırsınız: metin, resimler ve bağlantılar.

4. Çeşitli yerlerden bulduğunuz bilgileri tek bir yerde toplayın. Metin notlarından Web sayfalarına, dosyalardan anlık görüntülere kadar her şey, her zaman parmaklarınızın ucundadır.

5. Dostlarınızla, iş arkadaşlarınızla ve sınıf arkadaşlarınızla notlarınızı paylaşın ve projelerde işbirliği yapın.

6. Tüm güzergah, onay, taranmış seyahat belgeleri, haritalar ve planlarınızı Evernote'ta saklayın, böylece ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olsunlar.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.