Eminevim Nedir? Eminevim Ne demek? – Bilgi Anahtari

Eminevim nedir?

Eminevim müşterilerini ev sahibi yapmayı misyon edinmiş bir gayrimenkul firmasıdır.

Günümüzdeki bayanların kendi arasında düzenlediği altın günlerine benzer bir düzen ile aylık aidatlar toplayarak grup içerisindeki müşteriler arasında belirli periyotlarda yapılan kura çekimi ile kişileri ev sahibi yapmaktadır. Kuruluş konut kredisine alternatif olarak, işlemlerde faiz olmadığını belirtmekte ve İslami yönden caiz bir usule göre hareket ettiklerini söylemektedir.

Elbirliği ismini verdikleri sistem ile yapılan hesaplamalarda, ilk önce size ne kadar tutarda bir ev almak istediğiniz sorulmakta. Örnek olarak 90.000 Türk Lirası civarında bir ev almak istediğiniz zaman ortalama olarak size 120.000 Türk Lirası civarında bir geri ödeme planı çıkartılmakta. Aradaki fazla tutarın ise faiz değil, diğer katılımcılara ödenen kira bedeli olarak alındığını söylemektedirler.

Eminevim sistemine dahil olabilmek içen 5.000 Türk Lirası civarında bir kayıt bedeli ödemeniz gerekmekte, bu alınan ücret organizasyon bedeli adı altında size düzenlenecek olan evraklar ve yapılacak olan işlemler için alınmaktadır. Bu bedel talep ettiğiniz ev tutarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektir.

Şirket kendi bünyesindeki politikasında daha bir çok prosedür barındırsa da temel olarak yapılan işlemler yukarıdaki unsurlara bağlı olarak zincirleme gelişiyor. Kuruluşun belirlemiş ve sizlere sunmuş olduğu ödeme planı ve toplam tutarlar kafanıza yattıysa, güven konusunda şuana kadar yaşatmış oldukları bir olumsuzluk olmadığını ve firmaya güvenebileceğinizi söylemek isteriz.

Eminevim güvenilir mi?

Sorusuna evet güvenilir yanıtını vermek, kısa vadede doğu ancak uzun vadede bilinmeyen bir olgudur. Firmanın siciline bakıldığında mağdur ettiği bir müşteri görülmüyor olsa da, bundan sonra izleyeceği politika ve gerçekleştireceği eylemler hakkında bir fikir yürütmemiz yanlış olacaktır.

Müşterilerin bu güne dek yaşadıkları en büyük problemlerden birisi sistemden çıkma şanslarının olmamasıdır. Örnek olarak siz sisteme bu güne kadar 20.000 Türk Lirası civarında bir ödeme yaptığınızı var sayalım, ödeme gücünüzün düşmesi veya farklı bir yatırım gerçekleştirmek istediğiniz zaman sistemden çıkmanız mümkün değil. Sadece hissenizi satacak bir müşteri bularak devir işlemi sağlayabiliyorsunuz.

Eminevim gayrimenkulleri nasıl teslim ediyor?

Kura sonrasında teslim tarihi belirlenmiş müşteri, gayrimenkulünü belirlenen tarihte ödemesi yapılmak üzere, Eminevim'den ya da dilediği yerden ve kişiden, tapulu olmak şartı ile alabilir. Bütün müşterilerin yaptığı ödemelerle alınan gayrimenkul, müşterilerin yatırımını garanti altına almak amacı ile müşterinin borcu biteceği döneme kadar, kalan borcu tutarınca ipotek edilir.

Eminevim sistemi ile ev almanın avantajları nelerdir?

Çok fazla avantajı bulunan bu sistemden önemli gördüklerimizi maddeler halinde sıralayalım,

• Taksitler faizsizdir. Organizasyon ücreti dışında fazladan herhangi bir ücret ödenmez.
• Bu sistemde Faiz ödemeden ilk aylarda ev alma şansı vardır.
• Evini bir müddet bekledikten sonra alacak olanlar o güne kadar yardım alır ve evini daha ucuza mal eder.
• Türkiye'nin her yerinden, beğendiğiniz evi alabilirsiniz.
• Kendi birikiminizle alacağınız evi Eminevim size daha kısa sürede teslim eder.
• Bu sistem sizi tasarrufa yönlendirir.
• Taksitler evinizi alana kadar düşer, evinizi aldıktan sonra borç bitimine kadar sabitlenir, hiçbir şekilde artmaz.
• İstediğiniz her an evin değerinde değişiklik yapabilirsiniz.
• Taksit öderken geçici sıkıntılar yaşadığınızda taksitlerinizi dondurabilirsiniz.
• Zorunlu hallerde sistemden ayrılmanız gerekirse o güne kadar ödemiş olduğunuz rakamı alabilirsiniz.(Organizasyon ücreti iade edilmez)
• Teslim tarihinde kişi kendi evine geçeceği için kiradan kurtulur ve evini ucuza mal eder.
• Eminevim evini alan kişinin borcu bitene kadar teslim edilen eve satılamaz koyar. Böylelikle bütün müşterilerinin hakkını korumuş olur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.