Disneyland Nedir? Disneyland Ne demek? – Bilgi Anahtari

Disneyland nedir?

Dünya'da görülmesi gereken yerlerden biridir disneyland. Disneyland;Amerika Birleşik Devletlerinin Los Angeles kentinde Anaheim bölgesinde bulunan çocuklar ve büyükler için hazırlanmış bir eğlence merkezidir. Disneyland turistlerin uğrak yerlerden biridir. Disneyland Park sabah saat 10 ile akşam saat 8 arası açıktır. 1 günlük bilet 92$'dır.

Disneyland Park'ta park içerisinde at arabasıyla gezebilir, çeşit çeşit trenlere binebilir, su botlarında su üzerinde eğlenceli dakikalar yaşabilirsiniz. İsterseniz sinema gidebilir yada içerisindeki hayvanat bahçesini ziyaret edebilirsiniz.  Disneyland Park kapılarını sizin için sonuna kadar açıyor. İçeride bulunan çeşit çeşit restoranlarda yemekler yiyebilirsiniz. Disney California Adventure Park'ta sabah saat 10 ile akşam saat 8 arası açıktır. 1 günlük bilet fiyatı 92$'dır. Disney California Adventure Park'ta çocuklar için canlı eğlenceler bulunmaktadır.

Disney California Adventure Park'ta çeşitli turlarada katılabilirsiniz. Disneyland'da her yaş için etkinlikler bulunmaktadır. Bizim klasik lunaparklarımızdan çok ileride bir eğlence merkezidir. Çok büyük bir alanda kurulu olan Disneyland verdiğiniz parayı son kuruşuna kadar hak ediyor. Disneyland içerisinde atm, bebek bakım merkezi, ilk yardım merkezi, büyüklerin sigara içmeleri için ayrılmış bölümler, resort otel, kayıp çocuklar için kayıp bulundu merkezi, fotoğraf hizmeti, tuvaletler, hayvanlarınız için servisler, piknik alanı, park alanı, hayvan bakım tesisleri gibi hizmet alanlarıda bulunmaktadır.

Disneyland’da adım başı eğlence vardır. Etrafta sürekli dolaşan ve bir şeyler dağıtan ya da satan disney karakterleri ile fotoğraf çektirmeyi de sakın unutmayın. Los angeles disneyland’da dikkatinizi çekecek olan bir husus da temizliğidir. Burada temizlik görevlileri sürekli çalışır ve ortalığı temiz tutabilmek için uğraşırlar. Disneyland’ın en büyük dezavantajı ise tüm tema parklarda olan uzun ve bitmek bilmeyen kuyruklardır. Burada yer alan oyuncaklara binmek gerçekten biraz zahmetlidir. Özelikle sıcak havalarda burada yer alan bu kuyruklar oldukça can sıkıcı olabilir.

disneyland nedir?

Sadece oyuncaklarda değil pek çok noktada uzun kuyruklar rahatsız edici ve sıkıcıdır. Heleki tatil gibi her saniyeninizin değerli olduğu bir zamanda işte bu upuzun kuyruklar gerçekten rahatsız edici olabiliyor. Sadece bununla da kalmaz olumsuzluk. Bu güzel tema parkta oyuncaklara binmenin maliyeti de oldukça fazladır. Genelde dünyanın her yerinde olduğu gibi disneyland giriş biletleri oldukça pahalıdır. Aslında bebeklerden tutun da her yaşa burada eğlence vardır. Çok küçük yaşlardaki bebekler için bile eğlence burada mevcuttur.

Çocuklara zaten burada yer alan eğlence adeta hayallerini zorlayacak cinstendir. Biraz daha büyük 15 ve 16 yaş grubu çocuğunuzla gidiyorsanız da gene endişelenmeyin çünkü burada ona göre de oldukça keyif verici aktiviteler yer alır. Yetişkinler ise hiç bir şey yapmayıp sadece burada yer alan birbirinden keyifli şhowları izleyerek, şık restaurantlarda birşeyler yiyerek ya da kafelerinde showlar eşliğinde kahvelerini yudumlayarak ve alışveriş yaparak son derece keyifli vakit geçirebilirler. Disneyland gezisi için aslında en uygun zaman yaz aylarıdır.

Çünkü burası açık havadır ve zamanınızın çoğunu açık havada geçirirsiniz. Ayrıca yazın disneyland daha geç saatlere kadar açıktır. Kışın hava erken karardığı için Disneyland’da bu nedenle daha erken kapanır. Ancak pek çok insan böyle düşündüğü için disneyland’a gelmek için yaz aylarını tercih eder. Bu da normal olarak yaz ayları içerisinde disneyland’ın daha kalabalık olmasına neden olur.

Disneyland kim tarafından ne zaman kurulmuştur?

ABD'li yapımcı, yönetmen, senarist, seslendirmen ve animatör olan Walt Disney tarafından 1954 yılında kurulmuştur.

Disneyland içerisinde bulunan parklar

1. Disneyland Park

2. Disney California Adventure Park

Disneyland park içerisinde eğlenceli vakit geçirebilecek yerler

1. Alice in Wonder

2. Astro orbitor

3. Autopia

4. Big Thunder Mountain Railroad

5. Big Thunder Ranch

6. Buzz Lightyear Astro Blasters

7. Captain EO

8. Casey Jr. Circus Train

9. Chip 'n Dale Treehouse

10. Davy Crockett's Explorer Canoes

11. Disneyland Monorail

12. Disneyland Railroad

13. Mickey's Toontown

14. New Orleans Square

15. Tomorrowland

16. Donald's Boat

17. Dumbo the Flying Elephant

18. Enchanted Tiki Room

19. Finding Nemo Submarine Voyage

20. Frontierland Shootin' Exposition

21. Gadget's Go Coaster

22. Goofy's Playhouse

23. Haunted Mansion

24. Indiana Jones™ Adventure

25. Innoventions

26. it's a small world

27. Jungle Cruise

28. King Arthur Carrousel

29. Mad Tea Party

30. Main Street Cinema

31. Main Street Vehicles

32. The Many Adventures of Winnie the Pooh

33. Mark Twain Riverboat

34. Matterhorn Bobsleds

35. Mickey's House and Meet Mickey

36. Minnie's House

37. Mr. Toad's Wild Ride

38. Peter Pan's Flight

39. Pinocchio's Daring Journey

40. Pirate's Lair on Tom Sawyer Island

41. Pirates of the Caribbean

42. Roger Rabbit's Car Toon Spin

43. Sailing Ship Columbia

44. Sleeping Beauty Castle Walkthrough

45. Snow White's Scary Adventures

46. Space Mountain

47. Tarzan's Treehouse

48. Star Tours — The Adventures Continue

49. Starcade

50. Storybook Land Canal Boats

Disney California Adventure Park içerisinde eğlenceli vakit geçirebilecek yerler

1. California Screamin

2. Flik's Flyers

3. Francis' Ladybug Boogie

4. Golden Zephyr

5. Grizzly River Run

6. Heimlich's Chew Chew Train

7. Jumpin' Jellyfish

8. King Triton's Carousel

9. Mickey's Fun Wheel

10. Radiator Springs Racers

11. Silly Symphony Swings

12. Toy Story Midway Mania

13. Tuck and Roll's Drive 'Em Buggies

Dış bağlantılar

Disneyland resmi internet sayfası

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.