Demo yazılım Nedir? Demo yazılım Ne demek? – Bilgi Anahtari

Demo yazılım nedir?

Demo yazılım kavramına değinmeden öne demo kavramını bilmeniz gerektiğini düşünüyorum. Demo kavramının ne olduğu hakkında geniş bilgi isteyenler “nedir ?” href=”https://bilgianahtari.com/?s=demo”>Demo nedir?” konumuza bakarak bilgi sahibi olabilirler. Burada kısaca değineceğim. Demo kelimesi “demonstration” kelimesinden gelmektedir ve “tanıtım, gösteri, gösterme” gibi anlamlara gelmektedir.

Demo yazılım kavramıda; Herhangi bir bilgisayar yazılımının üreticileri tarafından hazırlanmış, yazılımın sadece belirli özelliklerini kullanabilmeyi sağlayan, tanıtım amaçlı bir sürümdür.

Demo yazılımların özellikleri nelerdir?

1- Ücretsizdirler,

2- Tanıtım amaçlıdırlar,

3- Kullanım süreleri vardır,

4- Kısıtlı özelliklere sahiptirler,

5- Dağıtılabilirler.

Demo yazılımların yararları nelerdir?

Yazılımlar genelde ücretli oldukları için yazılımı kullanabilmeniz için yazılım için belirlenen ücretleri ödemelisiniz belki 20 ila 50 $ arasındaki yazılımlar için bu sorun teşkil etmeyebilir fakat bu miktarların üzerindeki yazılımlar için sorun teşkil eder. Demo yazılımın avantajları büyüktür istediğiniz yazılımı indirip onun özelliklerini test edebilir işini ne kadar doğru yapıp yapmadığını, ne kadar hızlı ve sorunsuz yapıp yapmadığını inceleyebilir ek fonksiyonlarına gözatabilirsiniz. Aynı işi yapan 2 yazılımı da demo sürümlerinden test ederek hangisini alacağınızı kararlaştırabilirsiniz. Demo yazılımların diğer bir avantajıda yazılımı beğenirseniz hemen ücretini ödeyip lisans anahtarına sahip olabilir programı silmeden lisans anahtarını girerek programı tam sürüm olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.