Dbs Nedir? Dbs Ne demek? – Bilgi Anahtari

Dbs nedir?

Dbs kısaltmasıda farklı kategorilerde çeşitli anlamlara gelmektedir. Şimdi bu anlamları inceleyelim;

İlk olarak Dbs, Doğrudan Borçlandırma Sistemi kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Doğrudan Borçlandırma Sistemi; Bayi, banka ve dağıtım şirketi arasında mal alımında kullanılan bir ödeme şeklidir Banka tarafından bayiye gerektiğinde kullanılmak üzere tahsis edilen limit ile bayinin akaryakıt alımında bankaya borçlandırılarak anında mal teminini sağlar.

İkinci olarak Dbs, Dj booking solutions kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltma olarak kullanılmaktadır. Dj booking solutions; Türkçe'si DJ kiralama çözümleri anlamına gelmektedir. DJ ürünlerini kiralayan şirketler için kullanılmaktadır.

Üçüncü olarak Dbs, Deep Brain Stimulation kelimelerinin baş harflerinden oluşan, Türkçe'de ise Derin beyin stimülasyonu anlamına gelen dbs; Beynin spesifik bölümlerini uyaran bir beyin pacemaker(uyarıcı) implantasyonunuda içeren bir grup tedavi çeşidinden biridir.

Dördüncü olarak dbs; Direct broadcast Satellite kelimelerinin baş harflerinden oluşan Türkçe'de Doğ?rudan Yayın Uydusu anlamına gelen Dbs ise; Uydu televizyon yayınları televizyon sinyallerini uydulardan direkt olarak evlerdeki antenlere gönderen uydu yayın sisitemi.

Beşinci olarak Dbs; Dijital Boyutlandırma Sistemi kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Dijital boyutlandırma sistemi bir tür donanımsal OpScaler + De- intercaler birleşimidir. Bu donanımsal özellik sayesinde SD yayınların görüntüleri cihazın işlemcisinde hd çözünürlüklerine çekiştirilerek daha kaliteli bir görüntü alınması sağlanmıştır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.