Cheat engine Nedir? Cheat engine Ne demek? – Bilgi Anahtari

Cheat engine nedir?

Bilgisayar oyunlarını oynamayanız yoktur. Çoğu bilgisayar oyunu level yani bölüm atladıkça zorlaşmakta hatta kimi oyunlar içinden çıkılacak gibi gözükmemektedir.  Oyuncular bazen bir bölümde takılırlar ve o bölümü bir türlü geçemezler işte burada imdadınıza Cheat Engine yetişiyor. Cheat Engine kısaca hile programı olarak bilinmektedir. Cheat Engine veritabanında bulunan oyunlarda çeşitli hileler yapmanıza olanak tanıyan bir programdır.

Cheat Engine açık kaynak bir programdır. Browser üzerinden oynanan oyunlarda yada Facebook üzerinde oynanan oyunlarda hile yapmanıza olanak sağlayan bir programdır. Cheat Engine ücretsiz bir programdır ve windows işletim sistemi üzerinde çalışmaktadır.

Cheat Engine'yi kullanarak oynadığımız tüm oyunları yavaşlatabilir, hızlandırabilir, kolaylaştırabilir zorlaştırabiliriz. Özellikle zamana karşı yarışılan oyunlarda bu çok büyük bir kolaylık sağlar. Programın bünyesinde bulunan hafıza tarayıcı ile oyundaki değişebilir özellikler bulunarak bu özellikler Cheat Engine hile programıyla değiştirebilirsiniz. Örneğin oynadığınız oyunun puanı size göre yüksekse ve bu oyunu sizin için kolay kılıyorsa puanını azaltarak oynayabilir ve kendinize karşı yarışabilirsiniz.

Mesela 100 can puanı ile oynamak size çok kolay geliyorsa artık oyunları 1 can puanı ile oynamayı deneyebilir ve kendinizi test edebilirsiniz. Ayrıca bu tür değişiklikler dışında Cheat Engine içerisindeki diğer kullanışlı araçlar ile gelişmiş bilgisayar oyunlarında, Internet Explorer, Mozilla Firefox vb. diğer tarayıcılar üzerinden oynadığınız tarayıcı oyunlarında, Flash oyunlarda, FarmVille gibi Facebook uygulamalarında ve normal uygulamalarda hile yapabilir, hatta hataları ve sorunları bile düzeltebilirsiniz.

Cheat engine programı genel görüntüsü

cheat engine

Program içerisindeki memory scanner (hafıza tarayıcı) ile oyun içerisinde kullanılan ve değiştirilmeye uygun olan değişkenleri hızlı bir şekilde tarayıp belirledikten sonra bunları yine Cheat Engine üzerinden değiştirebilirsiniz. Diğer yandan hata ayıklayıcı (debugger), çevirici (assembler) ve ters çevirici (disassembler), hız hilesi (speedhack), trainer oluşturucu, direct 3D işleme araçları, sistem kontrol araçları ve daha fazlası ile birçok özelliği ve seçeneği modifiye edip kullanabilirsiniz.

Dış bağlantılar

www.cheatengine.org

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.