Bilgi nedir?

Bilgi üstünde çalışılan içerik ayrıca perspektife bakarak gayet türde anlamlar içeren kompleks bir kavramdır.Birtakım,kimi tanımları: öğrenme,araştırma yada rasat neticesi elde edilen doğru ayrıca ilkelerin bütününe verilen isim kişi,para,dürtü,öğrenme, kuvvet ayrıca beceri avantajıdır. buluşta odaklanmış,uzmanlıkla birleştirilmiş,fevri ilişkili bir aksiyondur. bir kıymet ekleme davranışı ayrıca aktivitesidir.
idare yeteneğidir. bir konuda ilgili değişik hususiyet ayrıca tavırları açıklayan modeller kümesidir.

Bilgi karşımıza çok fazla değişik biçimde çıkabilir.Çizim, dayanıklı, fotoğraf, filim vb. Birer bilgi çeşididir.Bilgi bir işi gerçekleştirmede anamal,çaba yada topraktan fazlasıyla çok konuyla ilgilidir.Bununla beraber en çok savsaklama edilen varlıktır.Bilgi yeni çıkmış durumlara uyarlanmış olabilme yeteneği sağlar,öğrenmenin bir sonucudur ayrıca çekişme avantajını arttırır. Burda mühim olan mevzu tanımdan da anlaşılabileceği üzere ” bilginin kaydedilebilir, görülebilir, yeniden yeniden elde edilebilir,gözlenebilir ayrıca yorumlanabilir bir biçimde olmasıdır.
bir bilginin değerli olması için odaklanmış, test edilmiş, gerçeklenmiş ayrıca paylaşılmış olması gereklidir.Başkaca bilginin girdi ayrıca çıktılarının kolay olması, güncellenebilmesi, dilinin kolay ayrıca cazip olması gereklidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir